Broad - absorpční jednotky
Kontaktujte nás:

+420 272 088 370

info@sokra.cz


Hydraulické moduly pro systém absorpčního chlazení

Hydraulické moduly jsou velmi vhodným doplňkem ke všem nabízeným absorpčním jednotkám Broad. Jsou konstruovány pro snadnou dopravu, aplikaci, návrh, instalaci a provoz v navrženém systému celého soustrojí.

Hydraulické moduly jsou dodávány jako sada nezbytných prvků pro celý hydraulický systém absorpční jednotky v kompaktním provedení. Seznam komponentů, které hydraulické moduly obsahuje naleznete ke stažení níže (je možné měnit jejich konfigurace na základě požadavku).

Díky kompletní konstrukci a návrhu společností Broad a dodání řídicího systému se jedná o ucelený systém, který je schopný regulovat provoz veškerých dostupných komponentů v závislosti na aktuálním požadavku absorpční chladicí jednotky. Systém se v takovém to případě chová absolutně nezávisle na straně uživatele a udržuje požadované teploty chlazené a chladicí vody vč. průtoku.

Především pak hydraulické moduly jsou svojí kompaktností a předurčenosti k určitým modelům velmi zjednodušují projekční a návrhové práce (výběr a návrh komponentů a funkční test celého systému byl proveden výrobcem).Snadná instalace je dána dodávkou modulu jako sady na jednom nosném rámu, který stačí pouze umístit na určené místo a propojit.

Pro detailní informace kontaktujte kancelář společnosti SOKRA.
 1. Funkce:
  • Hydraulický modul pro transport kapalin jako jsou chlazená, chladicí, topná vody a jiná další kapalná média pro centrální klimatizaci
  • Systém má implementovány funkce jakou jsou automatické doplňování, vypouštění a změkčování vody, frekvenční regulaci otáček čerpadel, ultrazvukové měření spotřeby tepla a chladu a ochranu proti nedostatku vody v systému

 2. Rozsah použití
  • Zařízení lze použít v kombinaci s centrálním zdrojem pro klimatizaci, jako jsou elektrické kompresorové jednotky a neelektrické absorpční jednotky.
  • Použití pro běžnou čistou vodu, požární systém, dopravu kapaliny ve vysokých budovách, dodávku vody v uzavřených objektech a průmyslových areálech (lze volit z několika filtračních stupňů, příkonu a výtlaku čerpadel)

 3. Výhody
  • Extrémně vysoká úspora elektrické energie
  • Hydraulický okruh je navrhován s nulovým odporem: příkon distribučního zařízení je o 60% nižší nežli tradiční moduly a distribuční systémy. Čerpadla lze nastavit pomocí frekvenčně řízené elektronice. Aktuální provozní spotřeba energie je pouze 30% až 50% z celkového příkonu systému.
  • Důkladná dezinfekce celého systému
  • Systém je vybaven dávkovacími čerpadly umožňující automatické přidávání chemickým přípravkům zabraňujícím množení bakteriím jako je například legionela (Legionellosis).
  • Rychlá instalace a snadné použití
  • Časový interval pro návrh celého systému je menší než 10% běžného návrhu, což znamená celkovou investiční úsporu pro zákazníka.
  • Úspora peněz a zastavěného prostorou
  • Jedna investice může vyřešit všechny problémy: návrh, instalaci, zprovoznění a vyladění systému. Požadovaná velikost strojovny pro instalaci hydraulického modulu je poloviční oproti běžným systémům.
  • Bez starostí při provozu
  • Celý systém je vyroben a vyladěn v továrně. Zákazník ušetří své peníze za management. Systém je sestaven na základě všech evropských a amerických bezpečnostních a kvalitativních certifikátů.

Porovnání provozních nákladů

Chladicí výkon Běžný hydraulický modul Integrovaný hydraulický modul
11630 kW Instalovaný příkon Provozní příkon distribučního systému
Čerpadlo chladicí vody 550kW 180kW 30÷180kW
Chladicí věž 110kW 110kW 22÷110kW
Čerpadlo chlazené vody 440kW 180kW 90÷180kW
Celkem (celkem za celý systém) 1100kW 470kW 250kW (ročně)
Příkon na chladicí výkon 9.5% 4.04% 2.15%
Roční spotřeba el. energie (chlazení 5 měsíců, denně 20 hodin) 3.300MWh

750MWh (úspora až 77%)


Nízká provozní spotřeba elektrické energie je výsledkem frekvenčně řízeným provozem čerpadel + přepínání zdvojeného čerpadla, zatímco spotřeba u běžného systému se rovná instalovanému příkonu.

Galerie


Home      O společnosti      Princip funkce      Proč absorpce      Ovládání      Kontakt      E-shop

© Copyright 2013 - Sokra.cz I webdesign E-solution I system Buřič